Sve o mačkama i psima
Da bi mogla/mogao sudjelovati na forumu moraš se registrirati ili u logati!!
Sve o mačkama i psima
Da bi mogla/mogao sudjelovati na forumu moraš se registrirati ili u logati!!
Sve o mačkama i psima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o mačkama i psima

Sve o vašim mačkama i psima. Registrirajte se!
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 naućite vašu mačku da sjedne

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Ljubiteljica mačaka
Kartuzijska mačka
Ljubiteljica mačaka


Female Broj postova : 377
Age : 27
Kucni ljubimac : mačka i pas
Najdraza zivotinja : sve
Ime : Maria
Registration date : 22.12.2008

naućite vašu mačku da sjedne Empty
PostajNaslov: naućite vašu mačku da sjedne   naućite vašu mačku da sjedne Emptysub vel 21, 2009 12:29 pm

to je osnovni trening za sve drugo.naučite mačku da sjedne nakon što vam je prišla ,pošto ste je pozvali ili na zvuk škljocanja .to predstavlja prvi dio treninga i poćetak za svako danje ućenje .

1 zapoćnite ovu vježbu neposredno prije hranjenja.stavite gladnu mačku na stol.ako sama od sebe sjedne ,pomilujte je po trupu kako izazvali instinktivan odgovor trup u zrak.

2 držite ukusnu poslasticu 2,5-5 cm ispred njena nosa .

3 kada mačka pokaže interese za hranu,polako je podignite preko njene glave držeći je na udaljenosti od 2, 5-5cm,dok ne bude između njenih ušiju.držeći hranu na oku mačka će sjesti.kada to ućini ,recite njeno ime i recite sjedni.

4 ćim vaša mačka sjedne recite dobro si sjela i dajte joj poslastic .ako dajete poslasticu na žlici ,dopustite da je nekoliko puta lizne.
gladne mačke nakon deset pokušaja usvoje vježbu.završite je s dobro što vašoj mački znaći da je vježba gotova i slijedi obrok.
iz knjige mačka prirućnik za vlasnike.stvarno djeluje max je naućio kako sjesti.isprobajte super je. happy
[Vrh] Go down
Invisible Kid
Sfinks mačka
Invisible Kid


Female Broj postova : 2203
Age : 29
Kucni ljubimac : Mrvica, Flora, Little
Najdraza zivotinja : Sve
Ime : Dora
Registration date : 22.08.2008

naućite vašu mačku da sjedne Empty
PostajNaslov: Re: naućite vašu mačku da sjedne   naućite vašu mačku da sjedne Emptysub vel 21, 2009 1:33 pm

Ja to nemogu isprobati zato jer je Mrvica stara i nemože to naučiti (neželi), a da vam budem iskrena niti ju ne želim to učiti jer mislim da nije prirodno mačku učiti neke naredbe, za to imam Floru koja je poslušna i za koju je to malo prirodnije nego za mačku.
[Vrh] Go down
Ljubiteljica mačaka
Kartuzijska mačka
Ljubiteljica mačaka


Female Broj postova : 377
Age : 27
Kucni ljubimac : mačka i pas
Najdraza zivotinja : sve
Ime : Maria
Registration date : 22.12.2008

naućite vašu mačku da sjedne Empty
PostajNaslov: Re: naućite vašu mačku da sjedne   naućite vašu mačku da sjedne Emptyned vel 22, 2009 8:37 am

meni Lana neće ništa ućiti (kada je bila mala nije ništa htjela naućiti ) Max lijepo ući mislim da mogu to i starije mačke naućiti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





naućite vašu mačku da sjedne Empty
PostajNaslov: Re: naućite vašu mačku da sjedne   naućite vašu mačku da sjedne Empty

[Vrh] Go down
 
naućite vašu mačku da sjedne
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Sve o mačkama i psima :: Mačke :: "Dresura maca"-
Forum(o)Bir: